1.Kredi kartı güvenliği

Sanatsal, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için her zaman en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcılarını kullanır.

Standart güvenlik duvarları tarafından korunan sanatsal.com sunucuları bilgilerinizi güvenli tutmak ve bu bilgileri diğer internet kullanıcılarından korumak amaçlı tasarlanmıştır.

Bilgilerinizi girdiğiniz her sayfa 2048 bit şifrelenmiş özel paketlerle sunucuya ve size ulaşır. Böylelikle, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilgi üçüncü şahıslarca görüntülenemez.

Sanatsal.com kişisel bilgilerinizi, kart numarası ve şifrelerinizi asla kayıt etmez, saklamaz. Sitemizden vereceğiniz her siparişi oluşturma aşamasında kart bilgilerinizi yeniden girmenizin nedeni budur.

2.Secure Sockets Layer (SSL) teknolojisi

Sanatsal bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için Secure Sockets Layer (SSL) teknolojisi kullanmaktadır. SSL teknolojisi, internet üzerinden yaptığınız alışverişlerde şahsi bilgilerinizi şifreleyerek güvence altına almaktadır. SSL sertifikası kullanan sitelerde yukarıdaki adres çubuğunda https yazısı (yeşil) ve yanında güvenli olduğunu belli eden kilit işareti bulunur. Bu işaret internet sitesinin SSL sertifikası olduğunun göstergesidir. SSL güvenlik sertifikası bulunmayan sitelerden alışveriş yapmamanızı öneririz.

3.3D Secure/3 Boyutlu Güvenlik

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir. Bu yöntemle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle onaylaması gerekir.

Sanatsal.com'dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi
gerçekleştirebilirsiniz